Venušiny kuličky z lékařského hlediska

Venušiny kuličky jsou docela známé po statutem vaginálního prožitku. Ovšem pointa Venušiných kuliček začala někde úplně jinde.

Venušiny kuličky jsou zdravotní pomůckou, a právě z tohoto důvodu také vznikly. Zjednodušeně řečeno, Venušiny kuličky dost úspěšně řeší problémy s povolenými svaly pánevního dna. Nyní si ale upřesníme, jaké peripetie povolené svaly pánevního dna do života žen vlastně přináší.

K oslabení pánevního dna nejčastěji dochází u žen po porodu, kdy se svaly povolí, aby usnadnily průchod dítěti. Ve většině případů je potřeba svalům zase pomoci, aby se vrátily do formy. Tento zdravotní problém může trápit také ženy v premenopauze nebo v menopauze. Příčiny jsou jak hormonální, tak fyzické, kdy tímto problémem bohužel častěji trpí silnější ženy.

Ale není se čeho bát, vyřešení tohoto problému je mnohdy jednodušší, než se může zdát. Možností pro posílení svalů pánevního dna je hned několik, my se jim budeme věnovat později. Nyní si pojďme vyjmenovat peripetie, které tento problém přináší.

 

Povolené pánevní dno je příčinou dvou základních problémů...

INKONTINENCE

Za nejzásadnější je považována inkontinence, tedy samovolný únik moči. Asi není úplně nutné říkat, že inkontinence je pro ženy velice nepříjemná věc. Ženy se cítí trapně a mnohdy se s tímto problémem nesvěří ani rodině či manželovi. Přitom je to zdravotní problém jako každý jiný a je třeba ho řešit. Svaly pánevního dna totiž napomáhají ke správnému fungování močového měchýře. Při jejich povolení dochází k úniku moči nejčastěji z důvodu tzv. stresové inkontinence, tedy při zakašlání, kýchnutí, leknutí, podřepu, skákání a sportovních aktivitách.

SNÍŽENÁ CITLIVOST VAGÍNY

Oslabené pánevního dno má samozřejmě také sexuální podtext. Ženy s tímto zdravotním problémem trpí i sníženou citlivostí vagíny. To znamená, že mnohem hůře dosahují orgasmu a trápí je špatnou stimulace vagíny. Tento problém je méně znatelný než inkontinence, ovšem život, především partnerský život, dokáže také znepříjemnit.

 

I když výše zmíněné problémy můžou ženu pěkně vyděsit, nejde o nic tak dramatického. Tedy o nic dramatického, pokud má žena zájem je řešit. Jejich vyřešení je totiž poměrně snadné.

Je potřeba, aby se žena zaměřila na posílení pánevního dna. Toho může docílit hned dvěma způsoby.

Jedním z nich jsou Kegelovy cviky, tedy speciální cviky, které nejsou nijak náročné, ale velmi efektivně řeší povolené pánevní dno.

Druhou variantou jsou Venušiny kuličky, z odborného hlediska pod názvem posilující kuličky.

Princip je jednoduchý. Po vložení kuliček do vagíny, se snažíte kuličky udržet uvnitř a tím aktivně posilujete poševní svaly. Princip je sice jednoduchý, ale je také nutná znalost pro výběr správné velikosti kuliček. Naprosto ideálním řešením jsou sady Venušiných kuliček. V sadě je hned několik možností, kdy postupujete od nejlehčí kuličky po tu nejtěžší. Základním rozpoznávacím znamením pro dostatečně posílené svaly je, že udržíte i tu největší kuličky bez velkého snažení uvnitř vagíny.

Venušiny kuličky Adalet - zátěžová sada 6 ks

 

 

Velmi doporučujeme koupit si Venušiny kuličky různých velikostí a vytvořit si zátěžovou sadu z naší nabídky.

 

Venušiny kuličky jsou také určeny pro vaginální stimulaci a potěšení. Rozdíl mezi posilujícími kuličkami a stimulačními je jednoduchý. Stimulační Venušiny kuličky mají v každé kouli usazenou ještě jednu menší kuličku, díky které vzniká při pohybu vibrace. Poznáte to, když kuličkou jemně zatřepete. Ale i tyto Venušiny kuličky dokážou splnit účel posílení pánevního dna.

Je třeba také zmínit, že je velmi žádoucí kombinovat Kegelovi cviky s Venušinými (posilovacími) kuličkami.

Prohlédněte si kompletní nabídku Venušiných kuliček na eshopu   logo vzrušená

Zpět do obchodu